haftganj.co@gmail.com

برای ما پیام بگذارید.

88178225 - 021

با ما تماس بگیرید

 شهرهای مهم اوکراین؛ لووف

شهرهای مهم اوکراین؛ لووف

Lviv Ukraine

شهر تاریخی لووف اوکراین که در غرب این کشور واقع شده، در قرن سیزدهم میلادی تاسیس شد و از همان موقع زیر نظر کشورهای مختلفی همچون لهستان، مجارستان و در نهایت شوروی اداره می شد.

این شهر از آخرین شهرهاییست که از جماهیر شوروی جدا شده و با اینکه در طول سال ها، به کشورهای مختلفی تعلق داشته، مرکز شهر تاریخی آن به خوبی حفظ شده است.

میدان بازار (Ploshcha Rynok) ، تالار بزرگ شهر (town hall) و خانه اپرای لووف از جمله جاذبه های گردشگری معروف مرکز این شهر هستند. اگر قصد برنامه ریزی برای سفر به شهر لووف اوکراین را دارید، مطالعه این مطلب کمک می کند تا با دید بهتری به دیدن این شهر تاریخی و زیبا بروید. فراموش نکنید قبل از سفر باید برای ویزا اوکراین و گرفتن آن اقدام نمایید.

لووف شهری دوست داشتنی با معماری بسیار با شکوه که از نظر جذابیت با شهرهایی همچون پراگ و کراکو در اروپا قابل مقایسه است. در اینجا همه خیابان ها به زیبایی سنگ فرش شده اند و بوی قهوه تمام فضا را عطرآگین کرده است و شما را به کافی شاپ های آن هدایت می کند.

حدود یک دهه قبل، بسیاری از کارشناسان پیش بینی کردند که شهر لووف اوکراین به یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری اروپا تبدیل خواهد شد. دقیقا چیزی که امروزه شاهد آن هستیم. هیچ شهر دیگری در اوکراین به اندازه شهر لووف برای بازدید گردشگری آماده نشده است. به طور مثال، بهترین هتل های بین المللی این کشور در شهر لووف واقع شده اند و تقریبا اکثر مردم بلدند انگلیسی صحبت کنند.

 

 

معماری لووف

حدودا ۵۰ درصد آثار معماری اوکراین، در این شهر قرار دارند. شهر لووف اوکراین در یکی از مسیرهای تجاری مهم اروپا واقع شده بود. در نتیجه، بهترین آثار معماری اروپا از حدود ۸ قرن پیش را درون خود جای داده است. اگر علاقه مند به هنر معماری هستید، با بازدید از شهر لووف سبک هایی همچون گوتیک، باروک، رنسانس و کلاسیک اروپا را بازدید خواهید کرد.

یکی از راه های اصلی شناخت و گشت و گذار در یک شهر، پیاده روی در آن است. با پیاده روی در لووف با شیوه زندگی مردمان این شهر آشنا می شوید و شاید بوی قهوه شدید، شما را راهی یکی از قهوه خانه های بی شمار آن کند.

شهر قهوه و شکلات

جالب است بدانید قهوه و شکلات های خوشمزه شهر لووف شهرت زیادی دارند. تاریخ این شهر با قهوه پیوند خورده است. قهوه خوری از سال ۱۶۸۳ میلادی در این جا شروع شد و در اواخر قرن ۱۸ هم شکلات های آن شهرتی جهانی پیدا کردند. در نتیجه اگر از دوستداران شکلات هستید خوشحال باشید چرا که لووف بهشتی برای دوست داران شکلات است.

 

به جز کافه های لووف رستورانهای این شهر نیز معروف و درجه یک هستند.  به هر رستورانی در شهر لووف که قدم بگذارید، می توانید از میان غذاهای اوکراینی، لهستانی، مجارستانی و اتریشی یکی را انتخاب کنید.

لووف شهر جشنواره هاست! حدود ۵۰ جشنواره در طول یک سال در شهر لووف برگزار می شوند. برخی از مجلل ترین آنها، جشنواره های پنیر و قهوه هستند که طرفداران زیادی در کل قاره اروپا دارد و هرساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند.

مردم لووف

حدود ۷۲۰ هزار نفر در شهر لووف اوکراین زندگی می کنند. کافیست این تعداد را با جمعیت شهری مثل تهران که حدود  ۱۵ میلیون نفر است، مقایسه کنید! این شهر پر از کبوترهاییست که بر روی خیابان های سنگ فرش آن دانه می خورند! اینجا همه چیز رنگارنگ است و از دود، آلودگی و رنگ سیاه خبری نیست.

مردم شهر لووف بسیار شاداب و سر زنده هستند. آن ها هر فرصتی که گیر بیاورند را به جشن و پایکوبی مشغول می شوند. شما هم می توانید در سفرتان به آن ها بپیوندید و در شادی آن ها سهیم شوید. اگر هم دوست داشته باشید می توانید با افراد مسن شهر در پارک ها هم کلام شوید و شطرنج بازی کنید.

رفت و آمد با دوچرخه در این شهر طرفداران زیاد دارد و در جای جای شهر ایستگاه های کرایه دو چرخه وجود دارند. شهر لووف اوکراین یک شهر ناب و تاریخی اروپاییست که در سفر به اوکراین حتما باید به آن سری بزنید و از دیدنی های آن دیدن کنید. مرکز شهر لووف با فرودگاه بین المللی آن فقط حدود ۲۰ دقیقه فاصله دارد، بنابراین، به راحتی می توانید خودتان را به این شهر زیبا برسانید.

شرکت ستاره هفت گنج برای سفر به شهر قهوه و شکلات شما را همراهی خواهد کرد. گرفتن ویزا، اخذ بلیط، تورهای گردشگری، رزرو هتل‌های مختلف سه تا پنج ستاره،… را به ستاره هفت گنج بسپارید و با خیال راحت سفری خاطره انگیز و به یاد ماندنی را برای خود ثبت کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان از طریق واتساپ