haftganj.co@gmail.com

برای ما پیام بگذارید.

88178225 - 021

با ما تماس بگیرید

 عجایب هفتگانه اوکراین

عجایب هفتگانه اوکراین

عجایب هفتگانه اوکراین شامل هفت بنای تاریخی و فرهنگی است که در سال 2007 در مسابقه‌ای با همین عنوان انتخاب شدند. این نظر سنجی بصورت آنلاین (با بیش از 77000 نفر شرکت کننده) و بر اساس معیارهایی همچون جذابیت گردشگری، قدمت تاریخی و فرهنگی انجام شد. اگر می‌خواهید به این کشور اروپایی سفر کنید، به توصیه هفت گنج، این اماکن دیدنی را از دست ندهید:

  1. پارک سوفیفسکی

پارک سوفیفسکی در قسمت شمالی شهر اومان با مساحتی در حدود 180 هکتار واقع شده است. این پارک در سال 1796 به دستور فرمانده اومان تاسیس شد. او این پارک را ساخت تا به همسر یونانی خود، صوفیه، هدیه کند! سوفیفسکی یکی از معروف‌ترین باغ‌ها و آثار هنری جهان است که هرساله گردشگران زیادی را به اوکراین می‌کشاند. بیش از 2000 نوع درخت و گیاه متفاوت و نادر در این پارک کاشته و نگهداری می‌شود که همه در نوع خود بی‌نظیرند. در هر گوشه‌ای از پارک چشم‌اندازها و مناظر بی‌بدیلی برای بازدیدکنندگان وجود دارد تا از طبیعت لذت ببرند. آبشارها، چشمه‌ها، حوضچه‌ها و باغچه‌ها به طرز بسیار زیبایی طراحی و ساخته شده‌اند.

  1. صومعه پچرسک لاورا کیف

یک صومعه مسیحی ارتدوکس واقع در کیف اوکراین است که در سال 1051 ساخته و تاسیس شد. البته این بنای تاریخی اول فقط شامل غارهای زیرزمینی بود، ولی بعدها معابدی بر روی زمین نیز ساخته شد. و در نهایت به مرکزی برای نویسندگان، دانشمندان، تاریخ‌نگاران و هنرمندان تبدیل شد. پس از تسخیر کیف در سال 1240 توسط قوم مغول (تاتارها) به غارت و تاراج رفت و نهایتا سوزانده شد. سپس در قرن 18 دوباره بازسازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.  این صومعه به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است. پچرسک لاورا یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین صومعه‌ها در کشور اوکراین و همچنین اروپای شرقی است. صومعه دارای چندین بنای تاریخی با معماری باشکوه شامل برج‌های ناقوس، کلیساها و غارهای زیر زمینی است.

  1. شهر کامیانتس پودیلسکیی

شهری در غرب اوکراین با صدها سال قدمت که امروزه یکی از جاذبه‌های مهم گردگشری اوکراین به شمار می‌رود. کامیانتس پودیلسکی ساخته شده از فرهنگ و معماری دروان‌ها و مردم مختلف همچون لهستانی‌ها و ارامنه است. یکی از برجسته‌ترین قسمت‌های شهر قلعه تاریخی قرون وسطایی آن است که در مرکز شهر قرار دارد. جشنوراه‌‌های فرهنگی و هنری بسیاری همچون کنسرت‌های موسیقی و مسابقات اتومبیل رانی در این شهر برگزار می‌شود که هرساله گردشگران زیادی را به اوکراین می‌کشاند.

  1. جزیره خورتیتسیا

بزرگترین جزیره رودخانه دنیپر با طبیعتی منحصربفرد و مجموعه‌ای تاریخی و قلعه‌ای در میان آن که در فهرست عجایب هفتگانه اوکراین قرار دارد. شهر اصلی در اطراف این قلعه تاریخی توسعه یافت و ساخته شد و در قرن نوزدهم شاهد تجاوزات و جنگ‌های زیادی بوده است. البته قلعه همیشه دژ مستحکم و استواری بوده که از آن به غیرقابل نفوذ یاد شده است. طبیعت این جزیره نیز از درختان بلوط و صنوبر پوشیده شده و چشم‌اندازهای زیبایی را بوجود آورده است.

  1. شهر باستانی خرسونس

این شهر در سواحل شمالی دریای سیاه در اوکراین واقع شده است. خرنسوس در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است . این شهر باستانی در قرن پنجم پیش از میلاد توسط یونانی‌ها ساخته شد و تحت تاثیر فرهنگ‌های یونانی، رومی و بیزانسی قرار گرفته است. ساختمان‌های اصلی این شهر یک معبد یونانی و یک آمفی تئاتر است. این مکان به پمپئوی اوکراین نیز شهرت دارد و به همین دلیل در لیست عجایب هفتگانه اوکراینجای گرفته است.

  1. کلیسای سنت سوفیا

کلیسای سنت سوفیا واقع در کیف اوکراین یکی از بناهای دیدنی و جذاب این کشور است که در فهرست عجایب هفتگانه اوکراین ثبت شده است. این کلیسا اولین مکانی در اوکراین بود که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. پایه‌های این کلیسا در سال‌های 1011 تا 1037 توسط ولادیمیر بزرگ پی ریزی و ساخته شد. این بنای تاریخی و برجسته اوکراینی، در واقع یک شاهکاری معماری است که در سبک بیزانس ساخته شد ولی در طول سالها و با تغییرات آن به طور قابل توجهی به باروک تبدیل شده است. موزاییک‌ کاری‌ها و نقاشی‌های دیواری این کلیسا منحصربفرد و دیدنی هستند.

  1. قلعه خوتین

قلعه خوتین یکی دیگر از عجایب هفتگانه اوکراین است. قلعه ای چشمگیر و بی‌نظیر در بندر رودخانه دنیستر است. ساخت این قلعه در سال 1352 برای اهداف دفاعی و نظامی آغاز شد و برای مقابله با طوفان و یا نگهدای اموال شاهزادگان و پادشاهان از آن استفاده می‌شد. امروزه این قلعه جذاب به یک جاذبه توریستی مهم در کشور اوکراین تبدیل شده است. بسیاری از فیلم‌های ماجراجویانه تاریخی از این مکان به عنوان فیلمبرداری استفاده کرده اند.

 

دیدن شگفتی‌های تاریخی و دنیا همیشه برای گردشگران و علاقه‌مندان به سفر جذاب و هیجان‌انگیز است. اوکراین یکی از آن کشورهاست که با وجود مکان‌های تاریخی بی‌نظیر و طبیعت بکرش کمتر مورد توجه قرار گرفته است. اما همانطور که دیدیم و خواندیم عجایب هفتگانه آن شاید یکی از دلایلی باشد که برای دیدن این کشور زیبا باید به آن سفر کرد. پیشنهاد ما به شما همراهی با تورهای اوکراین ستاره هفت گنج است. ولی قبل از برنامه‌ریزی برای این سفر هیجان‌انگیز فراموش نکنید که حتما نسبت به تهیه ویزا اوکراین اقدام نمایید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان از طریق واتساپ