haftganj.co@gmail.com

برای ما پیام بگذارید.

88178225 - 021

با ما تماس بگیرید

 بهترین رستوران های ترابزون ترکیه

بهترین رستوران های ترابزون ترکیه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]ترابزون، یکی از مراکز محبوب گردشگری در ترکیه است. این منطقه با قرارگیری در کنار دریای سیاه همراه با طبیعت بکر و  سرسبز و ارزش های تاریخی و فرهنگی، یکی از مقاصد مورد توجه گردشگران است. رستوران های ترابزون هم یکی از نقاط تفریحی این شهر زیبا محسوب می شود که در ادامه آن ها را باهم بررسی خواهیم کرد.

وجود دریای سیاه با امکانات تفریحی و رفاهی دریایی در این منطقه بسیاری را برای شنا به ترابزون میکشاند. اگر تعطیلات شما در ترابزون مصادف با ماه های تابستان است ، می توانید با رفتن به سواحل ترابزون به تعطیلات تابستانی خود شور و هیجان چندین برابراضافه کنید.

سواحل ترابزون

پلاژهای دریای سیاه، ترابزون:

 • یالینجاک پلاژ، پلاژخانوادگی،اورتاهیسار
 • آلباتروس پلاژ، آکچابات
 • آکچابات پلاژ، آکچابات
 • داریجا پلاژ، آکچابات
 • مرسین پلاژ، آکچابات
 • سالاجیک پلاژ، آکچابات
 • بلدیه پلاژ، بشیکدوز
 • بلدیه پلاژ، چارشی باشی
 • کاله کوی پلاژ، چارشی باشی
 • کرام پلاژ، چارشی باشی
 • یوروز پلاژ، چارشی باشی
 • واها هالک پلاژ، سورمنه
 • بلدیه پلاژ، واکفی کبیر
 • کاش اوستوپلاژ، یومرا

چه غذایی در رستوارن های ترابزون سرو می شود؟

در ترابزون چه غذایی بخوریم؟  ویژگی های اقلیمی این منطقه نیز تحت تأثیر دریای سیاه است، غذاهایی خوش طعم و مزه که نمی توانید به آن بی تفاوت باشید. ما بهترین غذاها را به شما معرفی می کنیم تا مزه خوراکی های منطقه دریای سیاه همیشه در یادتان بماند:

بهترین خوراکی های ترابزون:

 • کارالاهانا دلماسی
 • پازیلی کایگان
 • موهلاما کویما
 • میسیر اکمک
 • کارادنیز پیدسی چشیتلر
 • لاز بورگی
 • هامسی کوی سوتلاجی
 • آکچابات کوفته
 • هامسی پیلاوی
 • تورشو کورما

رستوران های ترابزون

رستوران های ترابزون در چهار فصل سال میزبان مهمانان و گردشگران منطقه دریای سیاه و ترابزون هستند. رستوران ها و کافه های ترابزون گاها نزدیک اماکن تاریخی واقع شده اند و مکانی فوق العاده برای لذت بردن در کنار عزیزان و دوستان و ثبت لحظات ناب و تکرار نشدنی سفر هستند. رستورانهای ترابزون در مکانهای گردشگری مهمی مانند اوزونگول و چایکارا مستقر هستند.

رستوران کارپی پیده

اگر می خواهید طعم معروف پیده های دریای سیاه را که در سراسر کشور پخش می شود، بچشید ، رستوران کارپی را به شما پیشنهاد میدهیم. پیده های اینجا با کره کاملاً طبیعی و انواع منحصر به فرد محصولات ارگانیک تهیه می شود. شما می توانید در این رستوران بهترین پیده دریاه سیاه را در مرکز ترابزون نوش جان کنید . شاید بعد از این دیگردر جاهای مختلف تمایلی به خوردن پیده نداشته باشید.

آدرس: جاده کندوراجیلار، کوچه هالک اوی، پلاک 15، مرکز ترابزون

رستوران جمیل اوستا

اگر به دنبال مکانی زیبا و عالی برای غذا خوردن در مرکز ترابزون هستید ، جمیل اوستا انتخاب مناسبی است. فضایی آرام که چند ساعتی وقت استراحت به شما می دهد و از خوردن غذاهای خوشمزه آن لذت خواهید برد.  در اینجا با انواع غذاهای کباب پز روبرو می شوید. رستوران جمیل اوستا به مقصد محبوب مردم ترابزون و گردشگران تبدیل شده است ، در این رستوران گزینه های مختلفی از خوراکی های گوشتی و دریایی ارائه می گردد.

آدرس: محله اسکندرپاشا ، منطقه آتاتورک ،مرکز  ترابزون

رستوران بوردو ماوی بالیک

رنگ های تیم فوتبال ترابزون اسپور رنگ اصلی این رستوران است. یک مکان با کیفیت و دارای خدمات حرفه ای که می تواند احساس شما را به ترابزون و غذاهایش تغییر دهد. سرویس دهی و ارائه خدمات حرفه ای کارکنان این رستوران به مشتریان خود نیز عامل مهمی در انتخاب بسیاری از افراد است. شما می توانید خوشمزه ترین غذاهای دریایی و ماهی ترابزون را در این رستوران امتحان کنید.

آدرس: خیابان بیمارستان 77-83 ، ایستگاه تاکسی بزتپه ، روبروی بزتپه ، ترابزون

رستوران تاریخی کالکان اوقلو پیلاوجیسی

در زمان جنگ عثمانی و روسیه در سال 1853 ، به سربازان فقط نان برنج-کمپوت داده می شد. در این زمان ، فرماندار ترابزون عثمان آقا در جستجوی یک آشپز بسیار خوب بود. سلیمان آقا ، با نام مستعار کالکان اقلو ، شروع به طبخ برنج برای سربازانی که در ترابزون جمع شده بودند و به جبهه رفتند کرد. با گذشت زمان ، طعم این برنج به سر زبان مردم افتاده و یک آشپزخانه  برای پخش برنج در بین مردم ،باز کرد. از آن زمان ، اولین جایی که در ترابزون برای خوردن پلو به ذهن خطور می کند کالکان اقلو پیلاوجیسی می باشد.

آدرس: محله پازار کاپی، کوچه توپخانه، شماره 3/4. اورتاحیصار، ترابزون

بزو پیده

یک پاتوق کوچک و دوستانه ، که سالهاست با طعم بی نظیر غذاهایش به گردشگران ترابزون خدمت رسانی می کند. اگر می خواهید در سورمنه پیده بخورید ، بهترین مکانی که باید انتخاب کنید اینجاست. بزو پیده که غالباً با پنیر سورمنه تهیه میشود، پیده ای است که باعث می شود پیده هایی را که قبلاً خورده اید فراموش کنید.

آدرس: محله چارشی، کوچه اورتا، پلاک 43. سورمنه ، ترابزون

رستوران سومر

رستوران سومر در طبیعت بکر و زیبای ترابزون واقع شده است، جایی که می توانید تلفیقی از سبزهای رویایی ببینید و عکسهایی بینظیر در آن ثبت کنید. رستوران سومر در سوملا واقع شده است و نزدیک به جاذبه های محبوب این منطقه همچون صومعه سوملا است. مکانی رویایی و بی نظیر با خوردنی های بسیار خوشمزه محلی از جمله ویژگی هایی است که این مکان را از دیگران متمایز می کند.

آدرس: ماچکا ، جاده سومیلا، 2 کیلومتری ترابزون

لوکانته بالیکلاما بالیک

آیا می توان به ترابزون ، مروارید دریای سیاه رفت بدون اینکه طعم خوشمزه ماهی های این منطقه را نچشید؟ برای این موضوع، ما رستورانی با منو غذاهای دریایی را به گردشگران توصیه می کنیم که بتوانید راضی باشید: بالیکلاما بالیک. شما می توانید با ظاهر راحت بدون تیپ رسمی در این رستوران  زمان بگذرانید و از خدمات دوستانه به همراه خوشمزه ترین خوراکی های دریایی لذت ببرید.

آدرس: محله اسکندر پاشا، جاده شهید کارا ابراهیم اقلو، پلاک 15 . صاناعی، ترابزون

رستوران بتن حلوا

امکان ندارد در منطقه ای نزدیک دریا باشید و چند وعده پشت سرهم ماهی میل نکنید! اما این را بگوییم که ماهی زیاد هم باعث سردی می شود و فقط با نوش جان کردن شیرینی و حلوا های خوش طعم ترکیه میتوانید بدون دغدغه از سفرتان لذت ببرید.

بتن حلوا یک فروشگاه شیرینی قدیمی است که می توانید یک تجربه  خوشمزه با میل کردن حلوا های ترابزون ترکیه داشته باشید. البته دستور پخت این حلوا مخفی و یک راز است ، این رستوران سالهاست که به مشتریان خود طعمی با کیفیت ارائه می دهد که از سال 1953 تغییر نکرده است.

آدرس: شعبه اوزون سوکاک، کوچه اوزون سوکاک، پلاک 13. ترابزون

رستوران نیهات اوستا

اگر به ترابزون سفر می کنید حتما سری هم به آکشابات بزنید که در فاصله 15 کیلومتری از مرکزترابزون قرار گرفته است. این منطقه به کوفته ها و کباب هایش معروف است. رستوران نیهات اوستا کباب های خوشمزه ای را از گوشت گاو با ادویه های مخصوص و همچنین زیر نظر سرآشپزان با تجربه آکشابات طبخ می کند. توصیه می کنیم این کباب خوشمزه را که با پیاز ، گوجه فرنگی و نان محلی سرو می شود امتحان کنید.

آدرس: کنار ساحا آکشابات، ترابزون

رستوران نیازی اوستا

پودینگ برنج یکی از محبوب ترین دسرهای شیرین ترکیه ای است. یکی از بهترین مکان ها برای خوردن این دسر خوشمزه ، رستوران نیازی اوستا در ترابزون-هامسیکوی است. اگر بدون خوردن پودینگ برنج از هامسیکوی برگردید قطعا پشیمان خواهید شد. می توانید با منظره باشکوه ماچکا تجربه ای فراموش نشدنی همراه با مزه ای جدید را تجربه کنید.

آدرس: ماچکا، محله هامسیکوی، ترابزون[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان از طریق واتساپ