مهمترین مسائل صنعت گردشگری در آینده چه هستند؟

تقاضای مسافران در آینده چه خواهد بود؟

 

سوالاتی که در ادامه به آنها پاسخ خواهیم داد…

سفارشی پذیری

آینده ی گردشگری به شدت به سفارش پذیری متکی خواهد بود. چند سال دیگرهیچ توری توسط آژانس مسافرتی به شکل مشابه امروز سازمان دهی نخواهد شد. مسافران تورهای اختصاصی خود را ایجاد می کنند که دقیقاً تمام چیزهایی که می‌خواهند را برآورده می سازد.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی متعددی در جهت هرچه بالاتر بردن تجربه‌ی مسافران فعالیت می کنند. اطلاعات مفید و زیادی به کاربران و مسافران می‌دهند و آنها را در سفر همراهی می‌کنند.

تجربه ی واقعی

آینده ی گردشگری تجربی و حسی خواهد بود. «نمی خواهیم آن را ببینیم؛ می خواهیم آن را زندگی کنیم!»

بدون منطقه ی گردشگری

راه جدید تجربه یک فرهنگ بیگانه در سال های اخیر متفاوت و منحصربفرد شده است. امروزه توریست ها دیگر چندان علاقه ای به شرکت در تورهای سنتی بازدید از مکان‌های دیدنی ندارند. آنها دوست ندارند تا بار توریست بودن را به دوش بکشند.

با در نظر گرفتن دلایلی که بازدیدکنندگان را به سوی انتخاب سفرهایی با خلاقیت بیشتر سوق می دهند، می توانیم ادعا کنیم که در سال های اخیر شاهد یک جهش رو به جلو بوده ایم. توریست‌ها سعی می کنند فعالیت‌های خلاقانه تری داشته باشند. هدف آنها کسب هر چه بیشتر تجربه‌های فرهنگی و بشری است.

 

شاید از این پس تصویر این توریست های خلاق که تلاش می کنند تا منحصر به فرد نیز باشند، اینچنین است:

گردشگرانی که می‌توانند تنها، یک زوج یا حتی گروهی از مسافران باشند. آنها خود یا با کمک و راهنمایی متصدیان تورها برنامه سفرشان را می چینند. ممکن است در یک دوره آشپزی در کشور دیگری شرکت کنند. عضو آماتور گروه کر یا ارکستر شوند. با رقصندگان، طراحان یا عکاسان همراه شوند و زندگی جدیدی را تجربه کنند. آنها کمتر احساس توریست بودن می کنند و تبحر بیشتری در ارتباطات عصر پیش رو دارند.

هر چند که گردشگری حد و مرز نمی شناسد و در هر منقطه از جهان می توان آن را تجربه کرد، اما گردشگری نوین نیازمند زمینه‌هایی است که فراهم کردن آنها با کمک گردشگر و آژانس میسر می‌شود. از همین رو در جهان چندین کشور و شهر به عنوان بهترین مقاصد برای تجربه گردشگری نوین شمرده می‌شوند. شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ستاره هفت گنج مفتخر است تعدادی از این کشور ها را به گردشگران نوین معرفی کند. با ما همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر