haftganj.co@gmail.com

برای ما پیام بگذارید.

88178225 - 021

با ما تماس بگیرید

 اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

در سال‌های اخیر با توجه به احتمال پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا، تقاضا برای گرفتن اقامت کشور اوکراین از طریق قانونی افزایش یافته است.

اگر می خواهید برای اقامت اوکراین اقدام نمایید بعد از خواندن این مطلب می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. آژانس گردشگری ستاره هفت گنج با داشتن 18 سال سابقه در زمینه ویزا اوکراین راهنمای خوبی برای گرفتن راحت‌تر اقامت در کشور اوکراین برای شما خواهد بود.

اخذ اقامت اوکراین محدودیت سنی و شرط دانستن زبان ندارد و شما در هر سن و سالی که باشید می‌توانید برای اخذ اقامت اوکراین اقدام نمایید.

هر ساله در اوکراین کابینه وزیران تعدادی از مجوزها را در چهارچوب سهمیه مهاجرت اعطا می‌کنند که شامل افراد زیر می‌شود:

 • دانشمندان و اهل فرهنگ و هنر که مهاجرت آنها در راستای منافع اوکراین باشد.
 • متخصصین با درجه تخصص بالا که اقتصاد اوکراین به آنها نیازمند باشد.
 • افرادی که در اوکراین حداقل به میزان یکصد هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری کنند و این سرمایه گذاری رسما به ثبت برسد.
 • اشخاصی که خانواده درجه یک آن‌ها پاسپورت اوکراینی دارند و تبعه این کشور محسوب می‌شوند.
 • اشخاصی که قبلا تابعیت اوکراینی داشته‌اند.
 • والدین، همسر و فرزندادن زیر 18 سال فردی که اقامت دائم اوکراین را دارد.

خارج از چهارچوب سهمیه‌ای که در بالا ذکر شد، موارد زیر بدون استفاده از سهمیه می‌توانند از حق گرفتن اقامت دائم اوکراین استفاده کنند:

 • افرادی که با اتباع اوکراینی ازدواج می‌کنند، پس از دو سال از زمان ازدواج می‌توانند درخواست اقامت دائم کنند.
 • اشخاصی که ناظر بر اتباع اوکراینی می‌باشند یا از آن‌ها مراقبت می‌کنند.
 • اشخاصی که طبق نسب منطقه‌ای حق دریافت تبعیت اوکراین را دارند.
 • اشخاصی که مهاجرت آن‌ها مطابق با منافع اوکراین باشد.

شرایط اخذ اقامت اوکراین

برای گرفتن اقامت اوکراین محدودیت سنی وجود ندارد. هر فردی می‌تواند با استفاده از بندهای قانونی با داشتن وکیلی مجرب برای اخذ اقامت اوکراین اقدام کند. در اینصورت پس از دریافت کارت اقامت دائم میتواند برای افراد تخت تکفل مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال و یا والدین خود نیز درخواست صدور اقامت دائم نمایند.

بدیهی است که برای اخذ اقامت اوکراین باید در خاک این کشور حضور داشته باشید ولی پس از دریافت کارت اقامت دائم اوکراین شرط حضور و گذراندن زمان تعیین شده‌ای در سال، در خاک این کشور برای حفظ اعتبار کارت اقامت، وجود ندارد.

با داشتن کارت اقامت اوکراین شما نیز از کلیه مزایایی که شهروندان آن کشور دارند بجز حق رای برخوردار خواهید شد.

مزایای دریافت پاسپورت اوکراین

پاسپورت اوکراین یکی از پاسپورت های قدرتمند دنیاست. دارندگان پاسپورت اوکراینی می توانند به 129 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.

پاسپورت اوکراین از نظر اعتبار بر اساس شاخص گذرنامه هانلی در رتبه 44 دنیا قرار دارد. علاوه بر این شاخص، گذرنامه اوکراینی از نظر آزادی سفر در رتبه 24 دنیا نیز قرار گرفته است.

اوکرینی ها برای ورود به اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه شنگن، نیازی به درخواست ویزا ندارند و آزادانه در حوزه شنگن تردد می کنند.

با داشتن پاسپورت کشور اوکراین، امکان استخدام در مراکز و ادارات دولتی اوکراین امکان پذیر است. دارندگان پاسپورت اوکراین تحت حمایت دیپلماتیک در سراسر دنیا خواهند بود. حتی افراد می توانند پس از دریافت پاسپورت اوکراین در انتخابات برای ورود به مجلس اوکراین و شوراهای محلی نیز اقدام کنند.

شرایط تحصیل در اوکراین چگونه است؟

اوکراین با بیش از 800 دانشگاه و موسسه آموزش عالی یکی از کشورهایی است که از دهه هشتاد شمسی مورد استقبال نسل جوان ایرانی قرار گرفته است. سالانه تعداد زیادی به قصد تحصیل در مقاطع مختلف آموزشی به اوکراین سفر می کنند.

هر ساله لیست دانشگاه های مورد تایید در اوکراین توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران بروز رسانی می شود و معتبرترین مرجع کسب اطلاعات در این خصوص سایت رسمی این دو وزارتخانه است.

تنوع رشته های دانشگاهی در اوکراین بسیار زیاد است و کلیه رشته ها و زیر شاخه های گروه های پزشکی و مهندسی، علوم انسانی و هنر در دانشگاه های اوکراین تدریس می شود.

زبان تدریس در اکثر دانشگاه های اوکراین انگلیسی، اوکراینی و روسی است.

هر چند در سال های اخیر و پس از بروز اختلافات سیاسی، تمرکز بیشتر بر روی تدریس به زبان های انگلیسی و اوکراینی بوده است.

 

انواع اقامت در اوکراین:

 • موقت
 • دائم

چگونه اقامت موقت در اوکراین را دریافت کنیم؟

اقامت موقت، سندی است که اجازه می‌دهد تا یک فرد بیگانه و بی‌تابعیت، برای مدت معین (90 روز یا بیشتر از آن) و به دلایل تعیین شده قانونی، در کشور خارجی زندگی کنند. دریافت اقامت موقت آسان‌تر از اقامت دائم است.

امکان دریافت اقامت موقت برای متقاضیانی مانند: شهروندان خارجی با همسر اوکراینی، کارمند خارجی شاغل در یک شرکت اکراینی، کارمند خارجی شاغل درشرکتهای بین المللی موجود در اوکراین، خبرنگاران و نمایندگان رسانه های خارجی، دانشجویان و… صادر میشود.

گواهی اقامت موقت در اوکراین حق اقامت بیگانگان را در این کشور برای مدت معینی فراهم می‌کند و هرکسی که اجازۀ اقامت موقت را دریافت می‌کند، حقوقی برابر با شهروندان اوکراین دارد.

چه مدت اجازه اقامت موقت در اوکراین صادر می‌شود؟

کشور اوکراین برای اتباع خارجی اقامتی موقت با 90 روز اجازه سکونت در اوکراین را صادر می‌کند که می‌توانید یک بار آن را تمدید نمایید. در صورت نیاز به مدت طولانی‌تر‌، باید بیانیه‌ای به اداره مهاجرت این کشور ارسال کنید تا اقامت موقت شما تمدید شده و امکان ماندن شما در اوکراینبرای مدتی بیشتری فراهم شود.

اقامت دائم اوکراین

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در کشور اوکراین زندگی کنید برای این کار مانند سایر کشورهای دنیا به مجوز اقامت از سوی دولت اوکراین نیاز دارید. اجازه اقامت دائم به شما این حق را می‌دهد که به طور رسمی در اوکراین زندگی کنید.

فواید اخذ اقامت دائم اکراین

زندگی در اوکراین:

با دریافت اقامت دائم اوکراین شما می توانید بدون محدودیت زمانی در این کشور به کار و زندگی مشغول باشید. در حقیقت شما مجوز کار در اوکراین را خواهید داشت. ضمنا می توانید از بیمه درمانی دولتی رایگان استفاده کنید.

دریافت شهروندی اوکراین:

قطعا یکی از موارد مهم دریافت اقامت اکراین شهروند شدن شما در اکراین میباشد که برای سفر به اکراین در هر زمانی دیگر نیاز به ویزا نخواهید داشت. لازم به ذکر است شما از تمام حقوق شهروندی به جز حق رای، برخوردار خواهید بود.

امکان دریافت اقامت برای خانواده:

چنانچه فردی اقامت دائم اوکراین را داشته باشد با استفاده از بندهای قانونی در قوانین مهاجرتی اوکراین می تواند جهت اخذ اقامت دائم اوکراین برای افراد درجه یک خانواده خود اقدام نماید.

تحصیل در اوکراین:

امکان استفاده از تحصیل رایگان تا پایان مقطع دبیرستان.

افرادی که دارای اقامت دائم اوکراین می باشند بدون شرط سنی می توانند در هر رشته ای در دانشگاه های اوکراین به تحصیل بپردازند.

افتتاح حساب بانکی:

مزایای دیگر اقامت دائم اوکراین، افتتاح حساب بانکی و دریافت مستر کارت و ویزا کارت از بانکهای معتبر اکراینی است. در کشور اوکراین بانکهایی وجود دارد که خدمات ارزنده ای برای مشتری و متقاضیان ارائه میدهند.

همچنین امکان دریافت تسهیلات بانکی با نرخ بهره پایین نیز برای کسانی که اقامت دائم اوکراین را دارند، وجود دارد.

امکان اخذ ویزای شنگن:

دیگر مزیت دریافت اقامت دائم که برای ما ایرانیان بسیار مهم است، اخذ ویزای شینگن، کانادا و آمریکا از سفارت خانه‌های این کشورها در اکراین می‌باشد. بدین صورت دیگر نیاز به وقت گرفتن های طولانی مدت  و ایستادن در صفهای طولانی جلوی در سفارت خانه ها نیست. کشور های اروپایی، آمریکا و کانادا در اکراین دارای کنسول و یا مرکز ویزا هستند و شما با ارائه مدارک مربوطه برای اخذ ویزای شینگن به این مراکز میتوانید متقاضی این نوع ویزا باشید. لازم به ذکر است که قطعا با در دست داشتن دعوت نامه تحصیلی و یا کاری و یا توریستی  اخذ ویزای درخواستی شما به سادگی و در عرض چند روز پیش خواهد رفت.

امکان دریافت پاسپورت اوکراین:

طبق قوانین اوکراین چنانچه شما پنج سال در اوکراین زندگی کنید و در هر سال کمتر از 90 روز خارج از خاک اوکراین باشید، می توانید جهت دریافت پاسپورت اوکراین اقدام نمایید.

 

اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

برای سرمایه گذاری در اوکراین می‌توانید به شیوه‌های مختلفی عمل کنید. شما می‌توانید با راه اندازی کسب و کار در اوکراین و ثبت شرکت در این کشور اقامت اوکراین را از طریق سرمایه گذاری به دست آورید. سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین و گرفتن اقامت این کشور ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار می‌باشد.

در سرمایه گذاری یا ثبت شرکت، فرد متقاضی اخذ اقامت دائم باید در یکی از بنگاه‌های اقتصادی اکراین مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کند و این موضوع باید به تایید اداره امور اقتصادی اکراین برسد. برای مثال سرمایه گذاری در قسمت کارخانه‌هایی که ورشکسته شده‌اند و یا کارخانه‌هایی که در شرف ورشکستگی هستند. مورد دیگر سرمایه گذاری در بخش راه آهن، انرژی و بسیاری موارد مهم دیگر که کمک شایانی به اقتصاد اکراین میکند.

مزایای ثبت شرکت در اوکراین

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت به زمان بسیار کمتری نسبت به سایر روش ها نیاز دارد.

در حقیقت ثبت شرکت و اخذ اقامت تقریبا در مدت ۲ ماه انجام می شود.

کارت اقامت اولیه شما به مدت ۳ سال معتبر خواهد بود و اعتباری سه ساله دارد.

مالیات شرکت ثبت شده در اوکراین اندک و چیزی در حدود ۲۰۰ یورو در ماه است.

با ثبت شرکت در اوکراین و اخذ کارت اقامت می توانید به تمام کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کنید.

اقامت اوکراین از طریق کار

پیشنهاد کار در یک شرکت اوکراینی راهی مطمئن برای یک فرد خارجی است تا موفق به دریافت اقامت موقت اوکراین شود.

اخذ اقامت کاری این کشور نیاز به داشتن کارفرما یا پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا فردی در اوکراین برای ورود به این کشور می باشد. در این صورت باید کارفرمای مربوطه ردیف شغلی مورد درخواست خود را در مدت 3 ماه آگهی دهد و نتواند فردی با شرایط مورد نیازش جذب نماید. در این صورت می‌تواند برای درخواست نیروی کار خارجی اقدام کرده و با وی قرار داد کاری امضا نماید.

مجوز اقامت از طریق کار، امکان سکونت به همراه خانواده را برای فرد در خاک اوکراین را فراهم می­کند.

توجه نمایید که فسخ قرارداد استخدام منجر به فسخ مجوز کار و اقامت می­شود. در این صورت هربار تبعه­ خارجی محل کار خود را در اوکراین تغییر دهد، باید یک مجوز کار جدید باید دریافت کند.

اقامت اوکراین از طریق ازدواج

برای گرفتن اقامت دائم اوکراین یکی از راه ها انجام ازدواج صوری است. این ازدواج با خانمها یا اقایان خارجی که در اکراین زندگی میکنند و دارای اقامت دائم هستند قابل انجام است.

سوال بسیاری از دوستان این است که چرا ازدواج با خانم اکراینی انجام نمیشود ؟ در جواب این سوال باید ذکر شود که ازدواج با دختر اکراینی زمانی خوب میباشد که شما شناخت کافی از این خانم داشته باشید. زیرا شما بعد از ازدواج با خانم اکراینی تا دو سال اقامت موقت دریافت میکنید که بعد از یک سال ،برای سال دوم باید دوباره تمدید شود و شما در خوشبینترین شرایط بعد از دو سال و نیم تا سه سال دارای اقامت دائم کامل خواهید شد.

همچنین ممکن است در طول این ۳ سال خانم اکراینی نظرش عوض شود و برای شما مشکل ایجاد کند اعم از طلاق بی وقت و یا مواردی دیگر.

ولی در ازدواج با اتباع خارجی که اقامت دایم اکراین را دارند اداره مهاجرت مسئولیت شما را تا اخذ اقامت دائم، قبول خواهد کرد و شما نه ۳ سال بلکه در عرض ۴۵ روز اقامت را دریافت خواهید کرد.

متقاضیانی که اقامت دائم را دریافت نموده اند بعد از طلاق میتوانند دوباره یک ازدواج صوری با یک خانم اکراینی، انجام دهند و بعد از ۳ تا ۴ سال پاسپورت اکراین را دریافت کنند. به شرطی که در طی این مدت (۳ یا ۴ سال) از فرد اکراینی طلاق نگرفته باشند.

دریافت پاسپورت اوکراین

دریافت پاسپورت اکراین از طریق اقامت دائم که با خانم خارجی انجام شده قوانینی دارد که هر سال تغییر میکند. ولی آخرین اطلاعاتی که وجود دارد این است که این فرد بعد از ۵ سال میتواند پاسپورت دریافت کند، به شرطی که سالی ۶ تا ۹ ماه در اکراین حضور فیزیکی داشته باشد و در بعضی مواقع صلاحیت فرد متقاضی هم بررسی میشود.

اگر دارای همسر ایرانی هستید و ایشان هم از طریق شما اقامت دائم دریافت کرده و همسر آقای متقاضی در اکراین فرزندی از شوهرش به دنیا آورده باشد این فرزند بعد از ۳ ماه پاسپورت اکراین را دریافت خواهد کرد و والدین این فرزند بعد از ۳ سال از طریق فرزند خود میتوانند پاسپورت کشور اکراین را دریافت نمایند.

ازدواج صوری در اوکراین

طبق آمار و تجربه، راحت ترین و بی درد سر ترین راه اخذ اقامت اکراین، از طریق ازدواج صوری میباشد. بسیاری از هموطنان عزیز از این مساله نگران میشوند که شاید ازدواج صوری عواقبی برای آنها داشته باشد. ولی اینطور نیست چون این ازدواج نه در پاسپورت و نه در شناسنامه فرد متقاضی ثبت نخواهد شد و کلیه مراحل ثبت ازدواج در محضر ازدواج و یا همان زاکس، بصورت کاملا قانونی انجام شده و بعد از ثبت ازدواج متقاضیان یک برگه (یا همان سند ازدواج) رادریافت خواهند کرد و با همان برگه مراحل اخذ اقامت کلید خواهد خورد.

لازم به ذکر است که این سند ازدواج از طرف وزارت دادگستری با مهر برجسته، صادر میشود و توسط محضر، اطلاعات مربوطه در آن درج خواهد شد.

در سالهای قبل اداره مهاجرت کشور اکراین در هر استانی، از متقاضیان دریافت اقامت دائم، درخواست ارائه گواهی تجرد از ایران میکرد. یعنی اگر فردی دارای همسر بود نمیتوانست توسط ازدواج صوری اقامت دریافت کند، ولی از سال ۲۰۱۷ میلادی این قانون حذف شده و افراد متاهل اعم از زن و یا مرد، میتوانند بدون گواهی تجرد ترجمه شده از ایران، از طریق ازدواج صوری اقامت دریافت کنند.

اقامت اوکراین از طریق تحصیل

اقامت اوکراین و مهاجرت تحصیلی به اوکراین نیز به مانند دیگر کشورها می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی مهاجرت به این کشور ایجاد نموده تا در صورتی که تمایل دارند اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. پس از فارغ التحصیلی نیز  امکان ورود به بازار کار در این کشور و اخذ اقامت دائم از طریق کار در این کشور وجود خواهد داشت.

تحصیل در اوکراین به دلیل هزینه‌های نسبتاً پایین و شرایط مساعد برای زندگی دانشجویی، علاقمندان زیادی را از سراسر دنیا و ایران به خود جذب کرده است.

وجود دانشگاه‌های معتبر در اوکراین سبب شده که این کشور به مکانی مناسب برای تحصیلات آکادمیک تبدل شود. زبان آموزش در کشور اوکراین در سه زبان اوکراینی ، روسی و انگلیسی می‌باشد. دانشجویان در صورتی که نتوانند در رشته مورد نظر خود به زبان انگلیسی تحصیل کنند، می‌توانند در دوره‌های آموزش زبان روسی که مدت آن ۹ ماه می باشد، شرکت کنند و بعد از پایان دوره در رشته مورد نظرشان که به زبان روسی است مشغول به تحصیل شوند. جالب است بدانید در این دوره‌ها کشور اوکراین برای رفاه حال دانشجویان خوابگاه و بیمه دانشجویی در نظر گرفته است .

تحصیل در مقطع لیسانس در اوکراین:

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور اوکراین همانند دیگر کشورها چهار سال به طول می انجامد. تمامی رشته های پرطرفدار دنیا در دانشگاه های اکراین به صورت تخصصی و بین المللی ارائه می شود. رشته هایی همچون مدیریت، بازاریابی، اقتصاد ،هوافضا، پزشکی و رشته های فنی مهندسی می باشد. هزینه های تحصیل در این مقطع در دانشگاه های اوکراین بین1800 تا 4500 دلار متغیر می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اوکراین:

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اوکراین به مدت دو سال می باشد. رشته هایی که در این مقطع ارائه می شود شامل مدیریت، کسب و کار و … می باشد. تحصیل در این مقطع در اکثررشته ها به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان در این کشور اجازه 20 ساعت کار حین تحصیل را دارند.

تحصیل در مقطع دکترا در اوکراین:

تحصیل در مقطع دکترا در اوکراین نیازمند داشتن سوپروایزر می باشد. رشته هایی که در این مقطع ارائه می شود شامل مدیریت، پزشکی، MBA، رشته های مهندسی و … می باشد. تحصیل در این مقطع در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان در این کشور اجازه 20 ساعت کار حین تحصیل را دارند.

هزینه تحصیل در این کشور نیز معمولا از 1500 دلار تا 3500 دلار در هر سال برای رشته های مهندسی، علوم پایه و مدیریت، و در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی نیز 3500 الی 4000 دلار در سال می باشد.

بورسیه تحصیلی معمولا بورسیه در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری PHD در صورت داشتن رزومه علمی قوی به افراد متقاضی تعلق می گیرد.

اقامت اوکراین از طریق حضانت

در اوکراین یک فرد خارجی می‌تواند با قبول حضانت یک اوکراینی مستحق که دادگاهی در اوکراین، نیازمند بودن وی را تایید کرده، اقامت اوکراین را دریافت کند. واضح است که این راه پیچیدگی ها و فراز و نشیب‌های خود را داراست.

شهرت و یا فامیلی فرزند بی سرپرست باید تبدیل به فامیلی و یا شهرت فرد متقاضی شود (قبل از این مساله یک دادگاه عادل در اکراین باید صلاحیت فرد متقاضی اخذ اقامت را تایید کند). قابل ذکر است که باید منتظر رای دادگاه در یک مدت نه چندان کوتاه ماند و حتی ممکن است دادگاه تشخیص دهد که یک جلسه برای تشخیص این موضوع کافی نیست و نیاز به بررسی بیشتر باشد. رای دادگاه اگر منفی بود که قضیه کاملا روشن است. ولی اگر رای دادگاه مثبت بود مراحل بعدی شروع خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم

۱..گواهی سو پیشینه از کشور ایران که معمولا یک ماه تا ۳ ماه دارای اعتبار میباشد.این گواهی باید یا به زبان انگلیسی و یا به زبان روسی ترجمه شده و دارای مهر وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری باشد. این گواهی بعد از ورود متقاضی باید به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه اکراین در کیف برسد.

۲..ترجمه صفحه اول شناسنامه به روسی و یا انگلیسی

۳..ترجمه آدرس محل سکونت در ایران

لازم به ذکر است که فرد متقاضی اخذ اقامت دائم در کشور اکراین قبل از تهیه کردن مدارک ذکر شده باید در مرحله اول برای اخذ ویزای توریستی اکراین اقدام بنماید و با همان ویزای توریستی بعد از ورود شخص متقاضی در اکراین، کار کلید خواهد خورد و شروع خواهد شد.

اگر شخص متقاضی دارای کار و بیزنس خود در ایران میباشد و مایل است که بعد از تشکیل پرونده به ایران برگردد، بهتر است که از شرکت توریستی که نماینده اخذ ویزا میباشد، درخواست ویزای ۳ ماهه ویا ۶ ماهه مولتی نماید. در این حالت می‌تواند بعد از آماده شدن اقامت دائم (یک ماه و نیم)، در اسرع وقت به کشور اکراین سفر کرده و اقامت خود را دریافت نمایند. چون خیلی از دوستان متقاضی مایل به ماندن به مدت یک ماه و نیم در اکراین نیستند و بعد از تشکیل پرونده به ایران برخواهند گشت، گرفتن ویزای مولتی بهترین روش است. زیرا ممکن است برای گرفتن ویزا برای بار دوم، از سفارت اکراین، دچار مشکل شوند

خدمات شرکت هفت گنج برای دریافت اقامت اوکراین

شرکت ستاره هفت گنج متعهد است برای انجام هرچه خدمات اخذ ویزا و اقامت اوکراین بهترین خدمات را ارائه دهد.

این خدمات عبارتند از:

استقبال از متقاضی در فرودگاه از بدو ورود به کشور اکراین

ترانسفر به هتل و یا آپارتمانهای مربوطه که از قبل رزرو شده

همراهی با افراد متقاضی در اداره مهاجرت برای تشکیل پرونده اولیه

همراه بودن با افراد متقاضی در محضر ثبت ازدواج برای احاطه داشتن به پروسه ثبت ازدواج

اگر متقاضی مایل به ماندن در اکراین تا زمان دریافت اقامت میباشد نماینده موظف است که  از اداره مهاجرت درخواست تمدید ویزای متقاضی نماید.

این پروسه توسط اداره مهاجرت انجام میشود و  اگر به فرض مثال ویزای توریستی متقاضی به اتمام رسیده باشد، متقاضی دیگر نگران تردد در اکراین نباشد. معمولا این ویزای توریستی تا ۶ ماه تمدید خواهد شد.

متقاضیانی که در آینده مایل به دریافت پاسپورت اکراین هستند می‌بایست به نکات زیر توجه داشته باشند:

اخذ پاسپورت مراحل و قوانین خاص خود را داشته که متفاوت از مراحل اخذ اقامت دائم میباشد.

این مطلب را از دست ندهید:

چگونه می توانید ویزای اوکراین دریافت کنید؟

 

فواید اخذ اقامت دائم اکراین

قطعا یکی از موارد مهم دریافت اقامت اکراین شهروند شدن شما در اکراین میباشد که برای سفر به اکراین در هر زمانی دیگر نیاز به ویزا نخواهید داشت.

پس از دریافت اقامت دائم اکراین و بعد از انجام دادن پروسه طلاق، اگر در ایران متاهل هستید، میتوانید همسر خود را به اکراین دعوت نموده و برای ایشان هم از طریق خودتان اقامت دائم دریافت نمایید.

اگر دارای فرزند هم می باشید میتوانید یا از طریق خودتان و یا همسرتان بعد از پروسه طلاق و بعد از گذشت  ۶ ماه ،برای فرزندانتان هم اقامت دائم اکراین را دریافت نمایید.

یکی از مزایای دریافت اقامت دائم اکراین تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور با مبلغ بسیار کم، همانند دانشجوهای اکراینی، است.

لازم به ذکر است که برای ورود به دانشگاه های اکراین به عنوان یک اکراینی موظف به دادن امتحان ورودی  می‌باشید که در صورت قبولی حدود یک سوم تا یک چهارم، کمتر از دانشجوهای خارجی (بدون اقامت دائم)، هزینه تحصیل را پرداخت می‌کنید.

افتتاح حساب و ویزای شنگن

مزایای دیگر افتتاح حساب بانکی و دریافت مستر کارت در بانکهای معتبر اکراینی است. در کشور اکراین بانکهایی وجود دارد که خدمات ارزنده ای برای مشتری و متقاضیان ارائه میدهند.

دیگر مزیت دریافت اقامت دائم که برای ما ایرانیان بسیار مهم است، اخذ ویزای شینگن از سفارت خانه های کشورهای معتبر اروپایی  در اکراین میباشد. بدین صورت دیگر نیاز به وقت گرفتن های طولانی مدت  و ایستادن در صفهای طولانی جلوی در سفارت خانه ها نیست. کشور های اروپایی در اکراین در تک تک شهرهای اکراین دارای کنسول و یا مرکز ویزا هستند و شما با ارائه مدارک مربوطه برای اخذ ویزای شینگن به این مراکز میتوانید متقاضی این نوع ویزا باشید. لازم به ذکر است که قطعا با در دست داشتن دعوت نامه تحصیلی و یا کاری و یا توریستی  اخذ ویزای شینگن به سادگی و در عرض چند روز پیش خواهد رفت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم

۱..گواهی سو پیشینه از کشور ایران که معمولا یک ماه تا ۳ ماه دارای اعتبار میباشد.این گواهی باید یا به زبان انگلیسی و یا به زبان روسی ترجمه شده و دارای مهر وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری باشد. این گواهی بعد از ورود متقاضی باید به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه اکراین در کیف برسد.

۲..ترجمه صفحه اول شناسنامه به روسی و یا انگلیسی

۳..ترجمه آدرس محل سکونت در ایران

موارد قابل توجه:

لازم به ذکر است که فرد متقاضی اخذ اقامت دائم در کشور اکراین قبل از تهیه کردن مدارک ذکر شده باید در مرحله اول برای اخذ ویزای توریستی اکراین اقدام بنماید و با همان ویزای توریستی بعد از ورود شخص متقاضی در اکراین، کار کلید خواهد خورد و شروع خواهد شد.

اگر شخص متقاضی دارای کار و بیزنس خود در ایران میباشد و مایل است که بعد از تشکیل پرونده به ایران برگردد، بهتر است که از شرکت توریستی که نماینده اخذ ویزا میباشد، درخواست ویزای ۳ ماهه ویا ۶ ماهه مولتی نماید. در این حالت می‌تواند بعد از آماده شدن اقامت دائم (یک ماه و نیم)، در اسرع وقت به کشور اکراین سفر کرده و اقامت خود را دریافت نمایند. چون خیلی از دوستان متقاضی مایل به ماندن به مدت یک ماه و نیم در اکراین نیستند و بعد از تشکیل پرونده به ایران برخواهند گشت، گرفتن ویزای مولتی بهترین روش است. زیرا ممکن است برای گرفتن ویزا برای بار دوم، از سفارت اکراین، دچار مشکل شوند.

افرادی که نماینده اخذ اقامت دائم برای متقاضیان می باشند موظف هستند که با همکاری اداره مهاجرت اکراین بهترین خدمات را ارائه دهند .

خدمات عبارتند از:

استقبال از متقاضی در فرودگاه از بدو ورود به کشور اکراین

ترانسفر به هتل و یا آپارتمانهای مربوطه که از قبل رزرو شده

همراهی با افراد متقاضی در اداره مهاجرت برای تشکیل پرونده اولیه

همراه بودن با افراد متقاضی در محضر ثبت ازدواج برای احاطه داشتن به پروسه ثبت ازدواج

اگر متقاضی مایل به ماندن در اکراین تا زمان دریافت اقامت میباشد نماینده موظف است که  از اداره مهاجرت درخواست تمدید ویزای متقاضی نماید.

این پروسه توسط اداره مهاجرت انجام میشود و  اگر به فرض مثال ویزای توریستی متقاضی به اتمام رسیده باشد، متقاضی دیگر نگران تردد در اکراین نباشد. معمولا این ویزای توریستی تا ۶ ماه تمدید خواهد شد.

لازم به ذکر است که ازدواج صوری همانطور که گفته شد با خانمها یا اقایان خارجی که در اکراین زندگی میکنند و دارای اقامت دائم هستند قابل انجام است.

سوال بسیاری از دوستان این است که چرا ازدواج با خانم اکراینی انجام نمیشود ؟ در جواب این سوال باید ذکر شود که ازدواج با دختر اکراینی زمانی خوب میباشد که شما شناخت کافی از این خانم داشته باشید. زیرا شما بعد از ازدواج با خانم اکراینی تا دو سال اقامت موقت دریافت میکنید که بعد از یک سال ،برای سال دوم باید دوباره تمدید شود و شما در خوشبینترین شرایط بعد از دو سال و نیم تا سه سال دارای اقامت دائم کامل خواهید شد.

همچنین ممکن است در طول این ۳ سال خانم اکراینی نظرش عوض شود و برای شما مشکل ایجاد کند اعم از طلاق بی وقت و یا مواردی دیگر.

ولی در ازدواج با اتباع خارجی که اقامت دایم اکراین را دارند اداره مهاجرت مسئولیت شما را تا اخذ اقامت دائم، قبول خواهد کرد و شما نه ۳ سال بلکه در عرض ۴۵ روز اقامت را دریافت خواهید کرد.

متقاضیانی که در آینده مایل به دریافت پاسپورت اکراین هستند می‌بایست به نکات زیر توجه داشته باشند:

اخذ پاسپورت مراحل و قوانین خاص خود را داشته که متفاوت از مراحل اخذ اقامت دائم میباشد.

متقاضیانی که اقامت دائم را دریافت نموده اند بعد از طلاق میتوانند دوباره یک ازدواج صوری با یک خانم اکراینی، انجام دهند و بعد از ۳ تا ۴ سال پاسپورت اکراین را دریافت کنند. به شرطی که در طی این مدت (۳ یا ۴ سال) از فرد اکراینی طلاق نگرفته باشند.

دریافت پاسپورت اکراین از طریق اقامت دائم که با خانم خارجی انجام شده قوانینی دارد که هر سال تغییر میکند. ولی آخرین اطلاعاتی که وجود دارد این است که این فرد بعد از ۵ سال میتواند پاسپورت دریافت کند، به شرطی که سالی ۶ تا ۹ ماه در اکراین حضور فیزیکی داشته باشد و در بعضی مواقع صلاحیت فرد متقاضی هم بررسی میشود.

اگر دارای همسر ایرانی هستید و ایشان هم از طریق شما اقامت دائم دریافت کرده و همسر آقای متقاضی در اکراین فرزندی از شوهرش به دنیا آورده باشد این فرزند بعد از ۳ ماه پاسپورت اکراین را دریافت خواهد کرد و والدین این فرزند بعد از ۳ سال از طریق فرزند خود میتوانند پاسپورت کشور اکراین را دریافت نمایند.

 

با پر کردن فرم مشاوره رایگان زیر، در کمتر از یک ساعت مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت.

فرم درخواست مشاوره رایگان

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان از طریق واتساپ